Ripple Labs, executives sued by SEC for failing to register XRP

first_img 3 You have read 483 of 3 free articles this week. Register now for increased access.Register for free access to this article.By registering, you can read up to 3 articles per week.RegisterAlready registered? Sign in to continue reading or subscribe for unlimited access.,MOST READ 4 1 Newsletters The Gates divorce: Lessons for financial advisers InvestCloud to acquire Advicent and NaviPlan planning software 5 House panel unanimously passes SECURE 2.0 Subscribe for original insights, commentary and analysis of the issues facing the financial advice community, from the InvestmentNews team. 2 Why Tony Robbins, tax shelters and financial advisers don’t mix House committee poised to advance SECURE 2.0 retirement savings billlast_img

“Can’t live for free”: Weekly rental tenants face eviction despite ban

first_img Email Address* Message* Full Name* State courts have taken different approaches to weekly rentals.In November, an Orlando judge allowed one model to evict three people, but delayed the eviction until Jan. 1, after the moratorium is to expire. In Nevada, Gov. Steve Sisolak imposed a new eviction ban through the end of March, barring any for other than noise-related violations. In Texas and Arizona, courts have sided with the landlord in 50 percent of evictions proceedings filed by Budget Suites of America, owned by billionaire Robert Bigelow.Barnes, the former governor, who is defending Efficiency Lodge in court, said the company is willing to work with tenants — to a point. “There are mortgages to be paid,” he said. “You just can’t live there for free.”[NYT] — E.B. SolomontContact E.B. Solomontcenter_img This content is for subscribers only.Subscribe Now Landlords and tenants of weekly rentals are facing off over whether the eviction ban applies to them. (iStock)Weekly rentals are a last resort for low-income tenants. But despite a national eviction ban, they have also become a battleground between landlords and renters.The reason: Weekly rentals fall into a legal gray area. Many are licensed as motels, which are exempt from the eviction moratorium, but they function as rental apartments for tenants who spend months or even years there.Some owners of weekly rental units aren’t waiting for the ban to expire at the end of the year to find out if it affects them, according to the New York Times.Lynetrice Preston, of Georgia, said she was locked out of her $200-a-week apartment this summer when she fell behind on rent. She and two teenage daughters live at Efficiency Lodge, which is partly owned by a broker of former Gov. Roy Barnes.Preston borrowed money to regain access to the unit but is now suing the landlord to stave off eviction.ADVERTISEMENTRead moreLandlords and tenants react to NY’s latest eviction ban End of eviction ban to unlease 14,000 warrants in NY Flip flop on eviction ban highlights NY’s chaotic response last_img read more

ROKA and IRONMAN in multi-year partnership

first_img Related ROKA and IRONMAN have announced that ROKA Sports will be the exclusive swim partner and swim course sponsor for all US IRONMAN events, including the IRONMAN World Championship beginning in 2015.As part of the partnership, IRONMAN will carry an assortment of ROKA co-branded products, including swim skins, wetsuits, caps, goggles and other swimwear beginning in March 2015.ROKA Co-Founder and Chief Executive Officer, Rob Canales said, “IRONMAN and its community inspire us. For the dynamic, growing team at ROKA, this partnership is an amazing opportunity to connect directly with an incredible group of people who believe that ‘Anything is Possible’. We look forward to working closely with IRONMAN and IRONMAN athletes to elevate their experience over the next several years through ground-breaking products, support and initiatives.”“We are thrilled to partner with ROKA – as their innovative team and products are well-respected by IRONMAN athletes,” said Andrew Messick, Chief Executive Officer of IRONMAN. “We look forward to working with ROKA to enhance the athlete experience through our shared commitment to and passion for the sport of triathlon.”“For many athletes, completing an IRONMAN triathlon represents the ultimate challenge,” added Ryan Dolan, ROKA Vice President of Sales & Marketing. “For others who race multiple times a year or have done many races over an extended period, IRONMAN is a way of life. For all athletes, IRONMAN is more than a race. We are honoured to support the incredible dedication, perseverance and endurance that defines this community and organization.”ROKA’s growing team of partner coaches and sponsored athletes includes:Current and 4x ITU World Champion & 2012 Olympic Silver Medallist Javier Gómez;ITU World Champion Gwen Jorgensen;Six-time Hawaii Ironman World Champion, coach, award-winning author, motivational speaker and ESPN’s ‘Greatest Endurance Athlete of All-Time’ Mark Allen and Mark Allen Coaching;2x Ironman World Champion Chris McCormack;Siri Lindley and Team Sirius;Mat Steinmetz and 51 Speed Shop;2x ITU World Champion and Olympic Bronze Medallist Emma Moffatt;2x Ironman 70.3 World Champion Melissa Hauschildt;IM 70.3 World Champion & 3x XTERRA World Champion Julie Dibens2013 Kona Runner-up & Challenge Roth winner Rachel Joyce and others.ROKA was founded in 2011 by two former All-American swimmers from Stanford University, who, after being frustrated by the offering on the market, set out to make the fastest wetsuits on the planet. After two years of intense R&D, and testing by athletes of all abilities, ROKA launched its patent-pending Maverick wetsuit, Viper swimskin and SIM short training line.ROKA products were immediately sought out by elite and developing swimmers alike. Over the past two years, professional athletes in ROKA finished ‘First Out of the Water’ at back-to-back Ironman World Championships, Ironman 70.3 World Championships, and ITU WTS Grand Finals, as well as many other races around the world.In 2014, ROKA athletes Javier Gómez and Gwen Jorgensen won three World Championship titles. ROKA is based in Dallas, Texas with employees in Southern California, Boulder, Colorado and athletes around the world.www.rokasports.comwww.ironman.comlast_img read more

Strutts’ private investor service

first_imgTo access this article REGISTER NOWWould you like print copies, app and digital replica access too? SUBSCRIBE for as little as £5 per week. Would you like to read more?Register for free to finish this article.Sign up now for the following benefits:Four FREE articles of your choice per monthBreaking news, comment and analysis from industry experts as it happensChoose from our portfolio of email newsletterslast_img

Pure Retirement takes space at Paradigm

first_imgWould you like to read more?Register for free to finish this article.Sign up now for the following benefits:Four FREE articles of your choice per monthBreaking news, comment and analysis from industry experts as it happensChoose from our portfolio of email newsletters To access this article REGISTER NOWWould you like print copies, app and digital replica access too? SUBSCRIBE for as little as £5 per week.last_img

Willian Signs For Arsenal On A Free Transfer

first_imgBrazil midfielder Willian has joined Arsenal on a three-year deal after leaving Chelsea expired on a free transfer.The 32-year-old rejected the offer of extending with Blues because they were unwilling to match what the package the Gunners had on offer.He will wear the number 12 shirt at the Emirates. “I believe he’s a player that can really make a difference for us,” said Arsenal boss Mikel Arteta.“We had a clear intention to strengthen in the attacking midfielder and the winger positions.”Willian made 339 appearances, scored 63 goals and made 56 assists for Chelsea after signing from Russian side Anzhi Makhachkala for £30m in 2013.Throughout his seven years at Chelsea, he won two Premier League titles, an FA Cup and the Europa League. “He is a player that gives us a lot of versatility, he can play in three or four different positions,” added Arteta.“He has the experience of everything in the football world but still has the ambition to come here and contribute to bring the club where it belongs.“I have been really impressed with all the talks I have had with him and how much he wanted to come.”An established international, Willian has made 70 appearances and has scored nine goals for five-time world champions Brazil, since making his international debut in 2011.He has represented his country at the 2014 and 2018 World Cups, the 2015 Copa America, the Copa America Centenario, and the 2019 Copa America where he was a key member of the squad that lifted the trophy on home soil. Technical director Edu said: “I know him very well, since a long time ago because we’ve been working together for the Brazilian national team and of course I was following him because he played for another club.“He has a lot of fantastic attributes as a person, as a football player of course, his character. I’m 100 per cent sure that everybody in the dressing room, the fans, myself and Mikel will enjoy having Willian in our side.“Relatedlast_img read more

Steelers will face Vikings in Hall of Fame game

first_imgMembers of the NFL Pro Football Hall of Fame class of 2015 are introduced Saturday, Jan. 31, 2015, in Tempe, Ariz. From left are running back Jerome Bettis; wide receiver Tim Brown; defensive end and linebacker Charles Haley; Bill Polian; Tyler Seau, son of the late linebacker Junior Seau, on behalf of his father; guard Will Shields; center Mick Tingelhoff; and Ron Wolf. (AP Photo/Mark Humphrey)CANTON, Ohio (AP) – The Minnesota Vikings and Pittsburgh Steelers will open the 2015 NFL preseason in the Hall of Fame game.The game will be Sunday, Aug. 9 and televised by NBC.The teams will close out the enshrinement weekend a day after two of their former players will be enshrined into the Hall of Fame.Steelers running back Jerome Bettis and Vikings center Mick Tingelhoff are among the eight-man class recently elected to the Hall.Bettis played 10 of his 13 seasons in the NFL with the Steelers. A six-time Pro Bowl pick, he had 13,662 yards rushing.Tingelhoff joined the Vikings as an undrafted free agent in 1962 and established himself as a leader of Minnesota’s offensive line. Tingelhoff never missed a game during his 17-season career.Other members of the Hall of Fame class are wide receiver/returner Tim Brown, defensive end/linebacker Charles Haley, contributor Bill Polian, linebacker Junior Seau, guard Will Shields and contributor Ron Wolf.___Online:AP NFL website: www.pro32.ap.org and www.twitter.com/AP_NFLlast_img read more

Pumas call for fair play

first_imgBy RUSSELL BENNETT THE Pakenham Pumas baseball club is urging Cardinia Shire Council to step up to the plate and…[To read the rest of this story Subscribe or Login to the Gazette Access Pass] Thanks for reading the Pakenham Berwick Gazette. Subscribe or Login to read the rest of this content with the Gazette Digital Access Pass subscription.last_img

2015 Nelson Cyswog ‘N’ Fun Triathlon Sprint Distance Age Group Results

first_img                                     Women 18-29 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                 1     1:25:23 1082   Women 18-29        Amanda ROBB                                   2     1:26:16 1204   Women 18-29        Rebecca LONG                                   3     1:27:00 1094   Women 18-29  Samantta VILLANUEVA                            4     1:28:46 1101   Women 18-29        Jennifer CHUNG                                 5     1:33:18 1213   Women 18-29        Laura HOWLETT                                 6     1:34:51 1057   Women 18-29        Keri LEWIS                                     7     1:36:26 1052   Women 18-29        Diane JMAEFF                                   8     1:42:03 1054   Women 18-29   Meagan ZUNTI-READ                              9     1:42:32 1135   Women 18-29    Kristen SPEARMAN                               10     1:42:50 1058   Women 18-29   Samantha HANLEY                               11     1:43:57 1099   Women 18-29        Sarah NEUFELD                               12     1:45:15 1072   Women 18-29   Shannon HARTSON                             13     2:03:16 1165   Women 18-29        Danica LEE                                                                                        Women 30-39 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name             33rd Annual Nelson Cyswog ‘N’ Fun                                                                Nelson, BC                                                              August 2, 2015                                                Timing by “Results Canada”                                                    Sprint Distance Age Group Results                                                           Women 16-17 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                 1     1:15:51 1139   Women 16-17        Sierra COOPER                      2     1:28:26 1142   Women 16-17        Saidy COYNE                         3     2:01:06 1138   Women 16-17        Hannah JORDAHL                     1     1:19:27 1111   Women 30-39        Sarah BERRETT                               2     1:26:47 1105   Women 30-39        Erica KOCH                                      3     1:29:40 1215   Women 30-39        Jill AUBIE-VINES                                4     1:30:36 1162   Women 30-39        Kristy SHIELDS                                5     1:31:02 1088   Women 30-39        Kata POLANO                                     6     1:32:12 1198   Women 30-39        Vero LALUMIERE                                7     1:46:11 1100   Women 30-39        Raegan ETUE                                     8     1:46:19 1071   Women 30-39  Marissa CARRASCO                               9     1:55:40 1168   Women 30-39        Melanie FLYNN                                  10     1:57:29 1091   Women 30-39   Natasha STEVENSON                           11     1:58:29 1130   Women 30-39        Kelley RELKOFF                               12     2:08:25 1084   Women 30-39  Lyudmyla VORONINA                             13     2:18:54 1137   Women 30-39        Kelsey HARPER                                                                                   Women 40-49 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                    1     1:27:17 1180   Women 40-49        Cherie COOPER                                 2     1:27:29 1216   Women 40-49        Lynda DECHIEF                                  3     1:29:26 1132   Women 40-49        Daiva VILLA                                    4     1:31:54 1085   Women 40-49        Sarah GOWER                                   5     1:33:03 1209   Women 40-49        Alison BROWN                                   6     1:36:54 1214   Women 40-49  Angie MCTAGUE                                   7     1:41:59 1117   Women 40-49        Allison BUTLER                                8     1:43:18 1107   Women 40-49  Yvonne WERKMANN                               9     1:43:38 1064   Women 40-49        Heather FISCHER                             10     1:45:26 1068   Women 40-49  Christine MACLEAN                              11     1:57:19 1055   Women 40-49   H. CHOPKO BUTLER                         12     2:08:22 1073   Women 40-49        Yvonne PHILLIPS                             13     2:10:11 1060   Women 40-49        Lisa RAPLEY                                    14     2:10:11 1063   Women 40-49        Sylvia MARION                                                                                      Women 50-59 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                   1     1:22:26 1129   Women 50-59        Danita SCHREIBER                            2     1:22:28 1056   Women 50-59   Kim JOLLYMORE                                   3     1:25:23 1217   Women 50-59        Louise POOLE                                    4     1:29:11 1164   Women 50-59        Shelly HUME                                     5     1:33:19 1115   Women 50-59       Dale FROMBERG                                 6     1:37:40 1095   Women 50-59        Miriam SKELTON                               7     1:40:33 1086   Women 50-59        Linda TYNAN                                     8     1:41:10 1109   Women 50-59        Cheryl MUELLER                                9     1:44:56 1133   Women 50-59        Cyndi LYLE                                     10     1:46:09 1078   Women 50-59        Sylvie MASSE                                   11     1:55:09 1206   Women 50-59        Marlene TOBIN                               12     2:05:03 1124   Women 50-59 Laurilee COMMANDEUR                         13     2:09:11 1061   Women 50-59        Judy MOORE                                   14     3:00:12 1221   Women 50-59        Val YOWEK                                                                                           Women 60+ Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                 1     1:34:40 1104   Women 60+          Janess IVERSON                                2     1:36:16 1076   Women 60+          Judy LLOYD                                      3     1:53:39 229    Women 60+          Dehbora BIRD                     4     1:56:35 1131   Women 60+          Nancy LEWIS                                    5     1:57:51 1066   Women 60+          Donna SIDDALL                                  6     2:21:46 1203   Women 60+          Patricia DAVIDOFF                                                                                                                                                                                        Men 16-17 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                  1     1:09:45 1140   Men 16-17          Jackson KONKIN                                                                                      Men 18-29 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                 1     1:24:00 1211   Men 18-29          James BARKER                                  2     1:26:13 1121   Men 18-29          Otis LIPPITT                                  3     1:31:09 1197   Men 18-29          Jarrad MONGER                                4 DNF         1053   Men 18-29          Jason GRAY                                                                                               Men 30-39 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                1     1:09:40 1110   Men 30-39          Rob ROTH                                         2     1:10:00 1141   Men 30-39          Kyle JENSEN                                3     1:16:13 1196   Men 30-39          Mike ORSINI                                    4     1:24:11 1069   Men 30-39          Haru WATANABE                                  5     1:25:44 1098   Men 30-39          Daniel NEUFELD                                 6     1:26:30 1102   Men 30-39          Rob PORTERFIELD                              7     1:27:31 1092   Men 30-39          Rob MCKENZIE                                   8     1:59:10 1096   Men 30-39          Andrew LANDRY                                  9     2:04:26 1136   Men 30-39          Chris THOMPSON                                                                                     Men 40-49 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                 1     1:12:32 1093   Men 40-49          Charlie COOPER                                  2     1:22:02 1202   Men 40-49          Hoher MICHAEL                                   3     1:23:19 1097   Men 40-49          Scott CARR                                    4     1:23:49 1116   Men 40-49          Lucas MILLER                                   5     1:24:06 1134   Men 40-49          Geoffrey INNIS                                 6     1:25:33 1128   Men 40-49          Iain PARDOE                                    7     1:29:04 1112   Men 40-49          Tony BEUTEL                                     8     1:36:32 1207   Men 40-49          Pierre MAGNAN                                                                                     Men 50-59 Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                1     1:18:36 1119   Men 50-59          Curtis SCHREIBER                                2     1:20:56 1103   Men 50-59          Timothy OLSON                                  3     1:22:44 1200   Men 50-59          Tom MURRAY                                   4     1:22:52 1120   Men 50-59          Glenn JOHNSON                                   5     1:27:01 1081   Men 50-59          Shane PEARSALL                                6     1:28:49 1106   Men 50-59          Brent RUNNETT                                   7     1:30:37 1080   Men 50-59          Hendrik LE ROUX                                8     1:31:04 1114   Men 50-59          Mark SCHMUTZ                                    9     1:31:41 1051   Men 50-59          Paul MCCREEDY                                 10     1:39:01 1220   Men 50-59          Gary THOMPSON                                  11     1:42:13 1123   Men 50-59      Victor COMMANDEUR                              12     1:58:39 1059   Men 50-59          Bill WAY                                                                                           Men 60+ Category    Place     Total   Number Category           Competitor Name                 1     1:18:32 1118   Men 60+            Randy TRERISE                              2     1:20:05 1218   Men 60+            Andrew KYLE                                     3     1:24:26 1166   Men 60+            Robert SIMMERLING                             4     1:25:13 1077   Men 60+            David LLOYD                                   5     1:29:51 1070   Men 60+            Peter POLLHAMMER                              6     1:42:41 1122   Men 60+            Al SMITH                                       7     1:49:04 1108   Men 60+            Doug MATTHEWS                               8     1:53:20 1067   Men 60+            Robert SIDDALL                                 9     1:55:07 1087   Men 60+            Peter MOLL                                   10     2:21:15 1208   Men 60+            Jack WESSELlast_img read more

St James win Feile football title

first_imgSt James won the Feile football title for the first time in Pearse Stadium yesterday after an entertaining 1-6 to 0-4 win over Claregalway in the final. The Feile Shield title went to St Gabriels and Killererin won the Feile Shield B crown. The full list of Feile results from the weekend are:U14 Feile Sat, 23 Apr, Venue: Monivea, (Semi Final), Claregalway 4-6 Athenry 0-4Sat, 23 Apr, Venue: Westside, (Semi Final), St. James 2-6 Salthill-Knocknacarra 2-1Sun, 24 Apr, Venue: Pearse Stadium, (Final), St. James 1-6 Claregalway 0-4 U14 Feile – Roinn BSat, 23 Apr, Venue: Oranmore, (Round 1), St. James 3-8 Oranmore-Maree 1-3Sat, 23 Apr, Venue: Oranmore, (Round 1), Barna 0-2 Loughrea 0-2Sat, 23 Apr, Venue: Oranmore, (Round 2), St. James 4-5 Barna 0-5Sat, 23 Apr, Venue: Oranmore, (Round 2), Loughrea 1-3 Oranmore-Maree 0-2Sat, 23 Apr, Venue: Oranmore, (Round 3), St. James 3-4 Loughrea 2-6U14 Feile – Roinn CSat, 23 Apr, Venue: Monivea, (Round 1), Monivea-Abbey 3-8 Caherlistrane 1-8Sat, 23 Apr, Venue: Monivea, (Round 2), Claregalway 3-9 Monivea-Abbey 0-3Sat, 23 Apr, Venue: Monivea, (Round 3), Claregalway 6-6 Caherlistrane 2-2U14 Feile – Roinn DSat, 23 Apr, Venue: Dunmore, (Round 1), Dunmore MacHales 2-5 Tuam Stars 1-4Sat, 23 Apr, Venue: Dunmore, (Round 1), Athenry 1-2 Corofin 1-1Sat, 23 Apr, Venue: Dunmore, (Round 2), Tuam Stars 8-7 Corofin 0-1Sat, 23 Apr, Venue: Dunmore, (Round 2), Athenry 2-7 Dunmore MacHales 1-3Sat, 23 Apr, Venue: Dunmore, (Round 3), Tuam Stars 2-4 Athenry 0-7Sat, 23 Apr, Venue: Dunmore, (Round 3), Dunmore MacHales 5-1 Corofin 2-2U14 Football Feile ShieldSat, 23 Apr, Venue: Oughterard, (Semi Final ), Micheal Breathnach 4-5 Clifden 1-4Sat, 23 Apr, Venue: Mountbellew, (Semi Final ), St Gabriels 2-2 St. Clarenbridge 1-1Sun, 24 Apr, Venue: Pearse Stadium, (Final), St Gabriel’s 6-11 Micheal Breathnach 1-1U14 Football Feile Shield – Roinn ASat, 23 Apr, Venue: Mountbellew, (Round 1), St Gabriel’s 4-8 Mountbellew/Moylough 2-3Sat, 23 Apr, Venue: Mountbellew, (Round 1), Glenamaddy/Glinsk 3-9 Caltra 4-1Sat, 23 Apr, Venue: Mountbellew, (Round 2), St Gabriel’s 2-6 Glenamaddy/Glinsk 1-7Sat, 23 Apr, Venue: Mountbellew, (Round 2), Caltra 4-6 Mountbellew/Moylough 2-1Sat, 23 Apr, Venue: Mountbellew, (Round 3), St Gabriel’s 5-8 Caltra 2-1Sat, 23 Apr, Venue: Mountbellew, (Round 3), Glenamaddy/Glinsk 1-9 Mountbellew/Moylough 1-0U14 Football Feile Shield – Roinn BSat, 23 Apr, Venue: Headford, (Round 1), Clarinbridge 3-11 Headford 0-0Sat, 23 Apr, Venue: Headford, (Round 1), Kilconly 2-5 Craughwell 1-0Sat, 23 Apr, Venue: Headford, (Round 2), Craughwell 1-3 Headford 0-3Sat, 23 Apr, Venue: Headford, (Round 2), Clarinbridge 1-5 Kilconly 0-3Sat, 23 Apr, Venue: Headford, (Round 3), Clarinbridge 0-6 Craughwell 0-1Sat, 23 Apr, Venue: Headford, (Round 3), Kilconly 3-9 Headford 1-1U14 Football Feile Shield – Roinn CSat, 23 Apr, Venue: Oughterard, (Round 1), Oughterard 4-8 An Spideal 0-4Sat, 23 Apr, Venue: Oughterard, (Round 1), Clifden 10-4 Killanin 0-3Sat, 23 Apr, Venue: Oughterard, (Round 2), Clifden 6-7 An Spideal 0-3Sat, 23 Apr, Venue: Oughterard, (Round 3), An Spideal 6-5 Killanin 3-4Sat, 23 Apr, Venue: Oughterard, (Round 3), Clifden 3-1 Oughterard 2-3U14 Football Feile Shield – Roinn D Sat, 23 Apr, Venue: Carna, (Round 1), Naomh Anna, Leitir Mor 2-5 Carna-Caiseal/Na Piarsaigh 1-7Sat, 23 Apr, Venue: Carna, (Round 1), Micheal Breathnach 2-8 An Cheathr Rua 0-4Sat, 23 Apr, Venue: Carna, (Round 2), Micheal Breathnach 2-12 Carna-Caiseal/Na Piarsaigh 1-2Sat, 23 Apr, Venue: Carna, (Round 3), Micheal Breathnach 3-6 Naomh Anna, Leitir Mor 3-2U14 Football Feile Shield B – Roinn A Sat, 23 Apr, Venue: Ballygar, (Round 1), Kilkerrin-Clonberne 5-2 St Brendan’s 1-4Sat, 23 Apr, Venue: Ballygar, (Round 1), Killererin 1-4 Milltown 1-2Sat, 23 Apr, Venue: Ballygar, (Round 2), Killererin 3-6 St Brendan’s 0-6Sat, 23 Apr, Venue: Ballygar, (Round 2), Kilkerrin-Clonberne 4-6 Menlough 1-0Sat, 23 Apr, Venue: Ballygar, (Round 3), St Brendan’s 2-4 Milltown 0-6Sat, 23 Apr, Venue: Ballygar, (Round 4), Killererin 4-2 Kilkerrin-Clonberne 1-1Sat, 23 Apr, Venue: Ballygar, (Round 5), St Brendan’s 0-12 Menlough 0-3U14 Football Feile Shield B – Roinn BSat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 1), Cortoon Shamrocks 3-1 Salthill-Knocknacarra 0-1Sat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 2), Cortoon Shamrocks 4-4 Annaghdown 0-3Sat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 2), An Fhairche – Clonbur 2-4 Kinvara 0-5Sat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 3), An Fhairche – Clonbur 3-4 Salthill-Knocknacarra 1-5Sat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 3), Cortoon Shamrocks 3-3 St Michael’s 0-1Sat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 4), Annaghdown 1-5 St Michael’s 1-2Sat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 4), Kinvara 0-4 Salthill-Knocknacarra 0-0Sat, 23 Apr, Venue: Annaghdown, (Round 5), Cortoon Shamrocks 1-3 Kinvara 1-2Sun, 24 Apr, Venue: Cregg, (Play Off), An Fhairche – Clonbur 0-4 Cortoon Shamrocks 0-2U14 Football Feile Shield B FinalSun, 24 Apr, Venue: Pearse Stadium, (Final), Killererin 2-5 An Fhairche – Clonbur 0-4print WhatsApp Facebook Twitter Email U14 Feile – Roinn ASat, 23 Apr, Venue: Westside, (Round 1), St Michael’s 3-8 Moycullen 0-2Sat, 23 Apr, Venue: Westside, (Round 1), Salthill-Knocknacarra 1-8 Annaghdown 0-2Sat, 23 Apr, Venue: Westside, (Round 2), St Michael’s 1-12 Annaghdown 2-3Sat, 23 Apr, Venue: Westside, (Round 2), Salthill-Knocknacarra 5-7 Moycullen 0-1Sat, 23 Apr, Venue: Westside, (Round 3), Salthill-Knocknacarra 4-8 St Michael’s 4-3last_img read more